با حافطون رتبه برتر باشید.
شماره های حافظون:
021-33442005
0919-8000970
تماس تلگرامی:
@Haafezoonadmin
کانال تلگرامی ما:
t.me/haafezoon14
صفحه اینستاگرام ما:
https://instagram.com/_u/haafezoon

چه کسانی زبان را کنار بگذارند؟

  • تعداد بازدید 212

شناخت سطح زبان

برای مطالعه ارشد زبان حتما باید سطح زبان خود را در نظر بگیرید وبدانید که دامنه لغات شما در چه سطحی می باشد و یا آشنایی شما با ساختار جمله چه سطحی را پوشش می و یا درک شما از معنای جمله ها چه میزانی است.
برای افرادی که دامنه ی لغات خوبی ندارند توصیه می شود که در قدم اول به افزایش دامنه لغات بپردازند و اگر مدت زیادی است که از زبان دور بوده اید راه دیگر آن است که از کتاب ضروری تافل استفاده کنید تا کمی سطح خود را بالا ببرید
اگر با معنا کردن جملات و یا معنا کردن تک تک لغات مشکل دارید حتما از نظر گرامری زبان دارای مشکل  و باید به تقویت گرامر زبان بپردازید تا بتوانید به راحتی جملات را ترجمه کنید
مطالعه ارشد زبان تخصصی می تواند پس ازاتمام مطالعه زبان عمومی شروع شود خواندن زبان تخصصی اصلا به اندازه زبان عمومی وقت گیر نیست و در زمانی بسیار کمتربر آن تسلط پیدا میکنید.
داشتن علم زبان عمومی و درک ساختار جمله کمک بسیاری به فهم مطالب تخصصی خواهد کرد. بیش از 90 درصد لغات مطالب تخصصی، لغات عمومی هستند و بدون افزایش دامنه لغات و درک صحیح گرامر و ساختار جمله، دستیابی به دانش زبان تخصصی بسیار سخت می شود.
توجه:تست زدن بعد از تمام شدن یادگیری هر بخش میتواند باعث ثبت شدن تمامی مطالب یادگرفته شود و بهتر است بعد از تمام شدن هر مطلب تست زنی را آغاز کنید.
*مخلص کلام آن است که اگر دانشجویی سطح اولیه ای از زبان (لا اقل به اندازه زبان دبیرستان) دارا باشد، بهتر است زبان را جدی گرفته و با آن کار کند.
اما در صورتی که قدرت اولیه کافی برای زبان وجود نداشته باشد، در سال کنکور بهتر است  سراغ این درس نرفته و آن را برای کنکور کنار بگذاریم.