کیفیت آفریدنی است و جز با تلاش به دست نمی آید.
موسسه قرآنی حافظون فعالیت خود را از سال 1390 به صورت تخصصی در رشته الهیات آغاز نموده و در طول این سال ها دوره های موفقی را برگزار نموده است.

سابقه فعالیت موسسه آموزشی حافظون

لیسانس حفاظما دوره های زیادی را برای آمادگی عزیزان حفاظ طی سال های متمادی برگزار کرده ایم تا هم در مراحل تثبیت و هم آزمون حفاظ راه را هموارتر بپمایند.

ارشد و دکتری الهیات : موسسه حافظون برای داوطلبان کنکور ارشد و دکتری و الهیات (علوم قرآن و حدیث,فقه و حقوق,فلسفه و کلام)بسته های آموزشی ,آزمون های آزمایشی و کلاس های آموزشی را تدارک دیده است تا داوطلبان به راحتی بتوانند رتبه دلخواه خود را به دست بیاورند.
 
1.برگزاری 16 دوره دوره های آمادگی ویژه حافظان قرآن کریم
2.برگزاری 16 دوره کلاس های آمادگی ویژه داوطلبان کنکور ارشد علوم قرآن و حدیث
3.برگزاری 5 دوره کلاس های آمادگی دکتری علوم قرآن و حدیث
4.برگزاری دوره های موفق کلاس های آمادگی فقه و مبانی حقوق اسلامی
5 برگزاری دوره های موفق کلاس های آمادگی فلسفه و کلام اسلامی
6.برگزاری آزمون های دوره ای و جامع ویژه داوطلبان کنکور ارشد و دکتری الهیات
7. برگزاری دوره های تثبیت تخصصی حفظ قرآن کریم ویژه متسابقین آزمونهای اوقاف و سازمان تبلیغات و دیگر مسابقات داخلی و خارجی
8. برگزاری دوره های تخصصی مصاحبه و مرور منابع ویژه داوطلبان کنکور دکتری
9. برگزاری دوره های پرطرفدار متن خوانی و اعراب القرآن ویژه مصاحبه دانشگاهها و مراکز آموزش عالی
10.برگزاری دوره های عمومی زبان و استعداد تحصیلی برای داوطلبان کنکور دکتری همه رشته ها
11.ارائه دوره های غیرحضوری موفق به صورت لوحهای فشرده تصویری و صوتی ویژه داوطلبان کنکور ارشد و دکتری
12.ارائه خدمات مشاوره، و پشتیبانی و برنامه ریزی رایگان برای داوطلبان کنکور ارشد و دکتری الهیات توسط متخصصین این رشته
13.برگزاری دوره های پیاپی تفسیر ترتیبی قرآن کریم توسط مدیر موسسه حافظون جناب آقای دکتر رسول محمدزاده
14. برگزاری دوره های عمومی علوم دینی مانند تفسیر، اخلاق اسلامی، عقاید، نهج البلاغه
15. برگزاری دوره های موفق کلاس های مکالمه عربی طبق ضوابط کانون ملی زبان
16. انتشار بیش از 30 عنوان جزوه و کتاب کمک آموزشی و منابع کنکور ارشد و دکتری الهیات
17.ویرایش هر ساله جزوات کمک آموزشی توسط متخصصان این رشته
18.فراهم آوری امکان تحقیق و پژوهش در حوزه های الهیات و تالیف جزوات تخصصی الهیات ویژه پذیرفته شدگان آزمون هااولین مرکز تخصصی ارائه دهنده خدمات غیرحضوری رشته الهیات

خدمات موسسه آموزشی حافظون

 1.        دوره های آمادگی کارشناسی حفاظ
 2.        دوره­های آمادگی کنکور کارشناسی ارشد الهیات
 3.        دوره های آمادگی کنکور دکتری الهیات
 4.        بسته های آموزشی کارشناسی ارشد
 5.        بسته های آموزشی کنکور دکتری
 6.        آزمون های آزمایشی
 
 •          دوره های تخصصی الهیات (ویژه فارغ التحصیلان)
 •          تکمیل آموخته های دانشگاهی
 •          فراگیری فنون پژوهش و تحقیق
 •           مرور متون دینی
 

با حافطون رتبه برتر باشید.
شماره های حافظون:
021-66418490
021-66418312
0919-8000970
021-33442005
تماس تلگرامی:
@Haafezoonadmin
کانال تلگرامی ما:
t.me/haafezoon14
صفحه اینستاگرام ما:
https://instagram.com/_u/haafezoon

کنکور ارشد علوم قرآن و حدیث و موفقیت در آن

 • تعداد بازدید 3614

 کنکور ارشد علوم قرآن و حدیث نیازمند مطالعه دقیق تمام منابعو کتاب های اصلب می باشد. شناسایی منابع مناسب و مفید  از مهم ترین بخش های آمادگی برای کنکور کارشناسی ارشد علوم قرآن و حدیث است که اگر به درستی انتخاب شده و برنامه ریزی حساب شده و دقیقی برای مطالعه آنها صورت گیرد ، داوطلبان را به کسب رتبه قبولی نزدیک می کند . با توجه به این که امسال نیز ثبت نام کارشناسی ارشد سراسری و ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ادغام شده و یک آزمون جامع توسط سازمان سنجش برگزار می شود ، منابع کارشناسی ارشد متقاضیان رشته های تحصیلی دانشگاه های سراسری و آزاد نیز یکسان می باشد .
بسته کامل جزوات کارشناسی ارشد علوم قرآن و حدیث می تواند گامی بزرگ در جهت رسیدن به نتیجه رضایت بخش باشد.

اهمیت منابع کنکور ارشد قرآن و حدیث در کسب نتیجه رضایت بخش

یکی از جنبه های مهم و اصلی موفقیت در کنکور داشتن منابع کامل ومعتبر می باشد تا دانشجو را برای رسیدن به نتیجه دلخواه خود یاری دهد.قسمت قابل توجه این است که منابع کنکورارشد علوم قرآن و حدیث از موسسه هایی تهیه شود که به صورت تخصصی در زمینه رشته مورد نظر فعالیت کنند.موسسه حافظون این افتخار را دارد که با بیش از ده سال سابقه علاوه بر منابع کامل در زمینه رشته الهیات در مقطع ارشد و دکتری اقدام به برگذاری کلاس های آمادگی ارشد و دکتری نیز کرده است.
در اینجا به یاری دانشجویان آمده ایم تا منابع کنکور ارشد قرآن و حدیث را تشریح کنیم.

منابع کنکور ارشد قرآن و حدیث

 • ادبیات عرب (صرف و نحو)

مهمترین ماده‌ی درسی در کنکور کارشناسی ارشد کلیه گرایشهای الهیات، عربی است. چند سال است که تعداد تستهای این درس از 30 تست به 20 عدد کاهش یافته است. اما همان نسبت و ترتیب همیشگی میان 3 بخش (صرف و نحو ، فن ترجمه) رعایت شده است. گفتنی‌ها درباره عربی فراوان است که بعضی از این نکته ها راه انسان را ده ها ساعت کوتاه و درصد را نیز دهها درصد بیشتر و رتبه را هزاران نفر بهتر خواهد کرد.بسته آموزش عربی شامل درسنامه صرف و نحو عربی، تست عربی و فن ترجمه عربی می باشد.
 •   زبان

خواندن یا نخواندن ؟ مسأله این است!             

زبان، خوان هفتم کنکور الهیات است. هم از نظر آخر بودن اولویت و هم از نظر سنگینی!      
تعداد کسانی که جسارت می کنند و زبان کنکور را سفید نمی گذارند کمتر از 10 درصد داوطلبان هستند. جالب است بدانید در نمره نهائی هر داوطلب علاوه بر ضریب هائی که برای هر درس اعمال می شود، پارامتری بنام «انحراف معیار» نیز بسیار تعیین کننده است.  
انحراف معیار چیست؟ 
تفاوت شما با میانگین نفرات دیگر در هر یک از دروس را انحراف معیار می گویند. به عنوان مثال اگر میانگین زبان همه داوطلبان 5 درصد باشد و شما زبان را 30 درصد بزنید، شما 25 درصد از بقیه بیشتر زده اید. این در حالی است که علاوه بر 25 درصد، یک نمره ویژه ای نیز بابت فاصله زیاد شما با داوطلبان دیگر به شما تعلق خواهد گرفت
با این حساب معلوم می شود چرا با وجود آنکه زبان ضریب 2 دارد ولی 10-15 درصد آن به چه دلیل در رتبه ما تأثیر زیادی دارد.               
برای اینکه بدانید در چه شرایطی باید سراغ زبان بروید؟ « زبان تخصصی الهیات » و « زبان عمومی ارشد» شامل چه منابعی است و آنرا چطور باید بخوانید.

 • علوم قرآن

علوم قرآن درس نمره بیار کنکور علوم قرآن و حدیث است و جزو منابع کنکور ارشد قرآن و حدیث می باشد. هر چند که چندان هم نمی‌توان بدون استاد آنرا خواند.کتاب علوم قرآن ارشد پیشنهادی برای دوستان شهرستانی است تا اگر به اساتید دسترسی ندارند بتواند با مطالعه آن به کسب نتایج مطلوب برسند.
 
 • علوم حدیث

علوم حدیث دایره المعارفی است از 5 کتاب که آنقدر در هم تنیده و به هم ریخته‌اند که بعید است به این راحتی ها بشود کسی در صد بالائی کسب کند. پیشنهادهای ما در این درس افق‌های وسیعی را مقابل شما خواهد گشود.جمع شدن کلیه 5 کتاب در یک کتاب تحت عنوان علوم حدیث ارشد پیشنهادی است که آشفتگی های ذهنی داوطبان در این درس را پایان می دهد.
 • تفسیر

اگر کسی بخواهد همه منابع درس تفسیر را بخواند یا باید 1500 صفحه کتاب عربی بخواند و یا 2500 صفحه ترجمه فارسی. ما راه سومی پیشنهاد می‌دهیم که علاوه بر آنکه هم متن عربی و هم فارسی را پوشش می‌دهد، احتمالاً یک دهم زمان مطالعه آن دو خواهد بود.تفسیر ارشد ارمغانی است که برای آسودگی داوطلبان عزیز پیشنهاد می شود.
 

زمان کنکور ارشد و زمان آغاز درس خواندن

زمان آزمون ارشد اوایل اردیبهشت است. بنابراین، اینکه مطالعه منابع کنکور ارشد قرآن و حدیث از چه زمانی باید آغاز شود بستگی به شرایط شما دارد. تجربه ما می گوید رتبه های تک رقمی ای که تغییر رشته ای هستند، تقریباً حدود 400 ساعت کلاس و 500 تا 1000 ساعت مطالعه داشته اند. به این ترتیب به نظر می رسد بهترین زمان برای شروع مطالعه کنکور 6 ماه قبل از کنکور (3 ماه بیشتر یا کمتر) می باشد. بنا برا ین برای کسانی که در طول روز فرصت کمتری دارند (حدود روزی 2 تا 4 ساعت) مانند شاغل ها و... بهتر است 9 ماه زودتر شروع کنند. کسانی که زمان کافی در طول روز دارند (حدود 4 تا 6 ساعت) توصیه می شود 6 ماه قبل از کنکور شروع نمایند و دانشجویان و فارغ التحصیلانی که تازه مدرک گرفته اند نیز شاید 3 تا 6 ماه زودتر کافی است.
برای گرفتن مشاوره رایگان و ارتباط با ما به کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام ما بپیوندید.