با حافطون رتبه برتر باشید.
شماره های حافظون:
021-33442005
0919-8000970
تماس تلگرامی:
@Haafezoonadmin
کانال تلگرامی ما:
t.me/haafezoon14
صفحه اینستاگرام ما:
https://instagram.com/_u/haafezoon

سر خط خبر ها:

کنکور ارشد علوم قرآن و حدیث و موفقیت در آن

  • تعداد بازدید 109

شناسایی منابع مناسب و مفید  از مهم ترین بخش های آمادگی برای کنکور کارشناسی ارشد علوم قرآن و حدیث است که اگر به درستی انتخاب شده و برنامه ریزی حساب شده و دقیقی برای مطالعه آنها صورت گیرد ، داوطلبان را به کسب رتبه قبولی نزدیک می کند . با توجه به این که امسال نیز ثبت نام کارشناسی ارشد سراسری و ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ادغام شده و یک آزمون جامع توسط سازمان سنجش برگزار می شود ، منابع کارشناسی ارشد متقاضیان رشته های تحصیلی دانشگاه های سراسری و آزاد نیز یکسان می باشد .

اهمیت منابع کنکور ارشد قرآن و حدیث در کسب نتیجه رضایت بخش

یکی از جنبه های مهم و اصلی موفقیت در کنکور داشتن منابع کامل ومعتبر می باشد تا دانشجو را برای رسیدن به نتیجه دلخواه خود یاری دهد.قسمت قابل توجه این است که منابع کنکورارشد علوم قرآن و حدیث از موسسه هایی تهیه شود که به صورت تخصصی در زمینه رشته مورد نظر فعالیت کنند.موسسه حافظون این افتخار را دارد که با بیش از ده سال سابقه علاوه بر منابع کامل در زمینه رشته الهیات در مقطع ارشد و دکتری اقدام به برگذاری کلاس های آمادگی ارشد و دکتری نیز کرده است.
در اینجا به یاری دانشجویان آمده ایم تا منابع کنکور ارشد قرآن و حدیث را تشریح کنیم.

منابع کنکور ارشد قرآن و حدیث

  • ادبیات عرب (صرف و نحو)

مهمترین ماده‌ی درسی در کنکور کارشناسی ارشد کلیه گرایشهای الهیات، عربی است. چند سال است که تعداد تستهای این درس از 30 تست به 20 عدد کاهش یافته است. اما همان نسبت و ترتیب همیشگی میان 3 بخش (صرف و نحو ، فن ترجمه) رعایت شده است. گفتنی‌ها درباره عربی فراوان است که بعضی از این نکته ها راه انسان را ده ها ساعت کوتاه و درصد را نیز دهها درصد بیشتر و رتبه را هزاران نفر بهتر خواهد کرد.بسته آموزش عربی شامل درسنامه صرف و نحو عربی، تست عربی و فن ترجمه عربی می باشد.
  •   زبان

خواندن یا نخواندن ؟ مسأله این است!             

زبان، خوان هفتم کنکور الهیات است. هم از نظر آخر بودن اولویت و هم از نظر سنگینی!      
تعداد کسانی که جسارت می کنند و زبان کنکور را سفید نمی گذارند کمتر از 10 درصد داوطلبان هستند. جالب است بدانید در نمره نهائی هر داوطلب علاوه بر ضریب هائی که برای هر درس اعمال می شود، پارامتری بنام «انحراف معیار» نیز بسیار تعیین کننده است.  
انحراف معیار چیست؟ 
تفاوت شما با میانگین نفرات دیگر در هر یک از دروس را انحراف معیار می گویند. به عنوان مثال اگر میانگین زبان همه داوطلبان 5 درصد باشد و شما زبان را 30 درصد بزنید، شما 25 درصد از بقیه بیشتر زده اید. این در حالی است که علاوه بر 25 درصد، یک نمره ویژه ای نیز بابت فاصله زیاد شما با داوطلبان دیگر به شما تعلق خواهد گرفت
با این حساب معلوم می شود چرا با وجود آنکه زبان ضریب 2 دارد ولی 10-15 درصد آن به چه دلیل در رتبه ما تأثیر زیادی دارد.               
برای اینکه بدانید در چه شرایطی باید سراغ زبان بروید؟ « زبان تخصصی الهیات » و « زبان عمومی ارشد» شامل چه منابعی است و آنرا چطور باید بخوانید.

  • علوم قرآن

علوم قرآن درس نمره بیار کنکور علوم قرآن و حدیث است و جزو منابع کنکور ارشد قرآن و حدیث می باشد. هر چند که چندان هم نمی‌توان بدون استاد آنرا خواند.کتاب علوم قرآن ارشد پیشنهادی برای دوستان شهرستانی است تا اگر به اساتید دسترسی ندارند بتواند با مطالعه آن به کسب نتایج مطلوب برسند.
 
  • علوم حدیث

علوم حدیث دایره المعارفی است از 5 کتاب که آنقدر در هم تنیده و به هم ریخته‌اند که بعید است به این راحتی ها بشود کسی در صد بالائی کسب کند. پیشنهادهای ما در این درس افق‌های وسیعی را مقابل شما خواهد گشود.جمع شدن کلیه 5 کتاب در یک کتاب تحت عنوان علوم حدیث ارشد پیشنهادی است که آشفتگی های ذهنی داوطبان در این درس را پایان می دهد.
  • تفسیر

اگر کسی بخواهد همه منابع درس تفسیر را بخواند یا باید 1500 صفحه کتاب عربی بخواند و یا 2500 صفحه ترجمه فارسی. ما راه سومی پیشنهاد می‌دهیم که علاوه بر آنکه هم متن عربی و هم فارسی را پوشش می‌دهد، احتمالاً یک دهم زمان مطالعه آن دو خواهد بود.تفسیر ارشد ارمغانی است که برای آسودگی داوطلبان عزیز پیشنهاد می شود.
 

زمان کنکور ارشد و زمان آغاز درس خواندن

زمان آزمون ارشد اوایل اردیبهشت است. بنابراین، اینکه مطالعه منابع کنکور ارشد قرآن و حدیث از چه زمانی باید آغاز شود بستگی به شرایط شما دارد. تجربه ما می گوید رتبه های تک رقمی ای که تغییر رشته ای هستند، تقریباً حدود 400 ساعت کلاس و 500 تا 1000 ساعت مطالعه داشته اند. به این ترتیب به نظر می رسد بهترین زمان برای شروع مطالعه کنکور 6 ماه قبل از کنکور (3 ماه بیشتر یا کمتر) می باشد. بنا برا ین برای کسانی که در طول روز فرصت کمتری دارند (حدود روزی 2 تا 4 ساعت) مانند شاغل ها و... بهتر است 9 ماه زودتر شروع کنند. کسانی که زمان کافی در طول روز دارند (حدود 4 تا 6 ساعت) توصیه می شود 6 ماه قبل از کنکور شروع نمایند و دانشجویان و فارغ التحصیلانی که تازه مدرک گرفته اند نیز شاید 3 تا 6 ماه زودتر کافی است.
برای گرفتن مشاوره رایگان و ارتباط با ما به کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام ما بپیوندید.