کیفیت آفریدنی است و جز با تلاش به دست نمی آید.
موسسه قرآنی حافظون فعالیت خود را از سال 1390 به صورت تخصصی در رشته الهیات آغاز نموده و در طول این سال ها دوره های موفقی را برگزار نموده است.

سابقه فعالیت موسسه آموزشی حافظون

لیسانس حفاظما دوره های زیادی را برای آمادگی عزیزان حفاظ طی سال های متمادی برگزار کرده ایم تا هم در مراحل تثبیت و هم آزمون حفاظ راه را هموارتر بپمایند.

ارشد و دکتری الهیات : موسسه حافظون برای داوطلبان کنکور ارشد و دکتری و الهیات (علوم قرآن و حدیث,فقه و حقوق,فلسفه و کلام)بسته های آموزشی ,آزمون های آزمایشی و کلاس های آموزشی را تدارک دیده است تا داوطلبان به راحتی بتوانند رتبه دلخواه خود را به دست بیاورند.
 
1.برگزاری 16 دوره دوره های آمادگی ویژه حافظان قرآن کریم
2.برگزاری 16 دوره کلاس های آمادگی ویژه داوطلبان کنکور ارشد علوم قرآن و حدیث
3.برگزاری 5 دوره کلاس های آمادگی دکتری علوم قرآن و حدیث
4.برگزاری دوره های موفق کلاس های آمادگی فقه و مبانی حقوق اسلامی
5 برگزاری دوره های موفق کلاس های آمادگی فلسفه و کلام اسلامی
6.برگزاری آزمون های دوره ای و جامع ویژه داوطلبان کنکور ارشد و دکتری الهیات
7. برگزاری دوره های تثبیت تخصصی حفظ قرآن کریم ویژه متسابقین آزمونهای اوقاف و سازمان تبلیغات و دیگر مسابقات داخلی و خارجی
8. برگزاری دوره های تخصصی مصاحبه و مرور منابع ویژه داوطلبان کنکور دکتری
9. برگزاری دوره های پرطرفدار متن خوانی و اعراب القرآن ویژه مصاحبه دانشگاهها و مراکز آموزش عالی
10.برگزاری دوره های عمومی زبان و استعداد تحصیلی برای داوطلبان کنکور دکتری همه رشته ها
11.ارائه دوره های غیرحضوری موفق به صورت لوحهای فشرده تصویری و صوتی ویژه داوطلبان کنکور ارشد و دکتری
12.ارائه خدمات مشاوره، و پشتیبانی و برنامه ریزی رایگان برای داوطلبان کنکور ارشد و دکتری الهیات توسط متخصصین این رشته
13.برگزاری دوره های پیاپی تفسیر ترتیبی قرآن کریم توسط مدیر موسسه حافظون جناب آقای دکتر رسول محمدزاده
14. برگزاری دوره های عمومی علوم دینی مانند تفسیر، اخلاق اسلامی، عقاید، نهج البلاغه
15. برگزاری دوره های موفق کلاس های مکالمه عربی طبق ضوابط کانون ملی زبان
16. انتشار بیش از 30 عنوان جزوه و کتاب کمک آموزشی و منابع کنکور ارشد و دکتری الهیات
17.ویرایش هر ساله جزوات کمک آموزشی توسط متخصصان این رشته
18.فراهم آوری امکان تحقیق و پژوهش در حوزه های الهیات و تالیف جزوات تخصصی الهیات ویژه پذیرفته شدگان آزمون هااولین مرکز تخصصی ارائه دهنده خدمات غیرحضوری رشته الهیات

خدمات موسسه آموزشی حافظون

  1.        دوره های آمادگی کارشناسی حفاظ
  2.        دوره­های آمادگی کنکور کارشناسی ارشد الهیات
  3.        دوره های آمادگی کنکور دکتری الهیات
  4.        بسته های آموزشی کارشناسی ارشد
  5.        بسته های آموزشی کنکور دکتری
  6.        آزمون های آزمایشی
 
  •          دوره های تخصصی الهیات (ویژه فارغ التحصیلان)
  •          تکمیل آموخته های دانشگاهی
  •          فراگیری فنون پژوهش و تحقیق
  •           مرور متون دینی
 

با حافطون رتبه برتر باشید.
شماره های حافظون:
021-33442005
021-66418490
021-66418312
0919-8000970
تماس تلگرامی:
@Haafezoonadmin
کانال تلگرامی ما:
t.me/haafezoon14
صفحه اینستاگرام ما:
https://instagram.com/_u/haafezoon

حافظون برای ارشد فقه و مبانی حقوق چه کمکی می دهد؟

ارشد فقه و مبانی حقوق اسلامی
 
 1.    همه چیز درباره رشته فقه و مبانی حقوق
اگر می‌خواهید همه چیز درباره رشته دانشگاهی فقه و حقوق و همچنین کنکورهای ارشد و دکتری بدانید این صفحه و لینکهای آنرا مو به مو مطالعه کنید. اطلاعات این صفحه (که در سایت مؤسسه قرآنی حافظون منتشر گردیده است)، حاصل 10 سال تجربه یک تیم علمی- آموزشی در کار کنکور ارشد و دکتری الهیات می‌باشد.
·        گرایشهای فقه و مبانی حقوق اسلامی
هر چند رشته «فقه و حقوق» خودش از گرایشهای رشته الهیات است، اما در مقطع ارشد، این رشته شامل گرایشهای ریزتری نیز می‌شود. در حال حاضر این رشته بیش از 12گرایش دارد که به طور کلی عبارتند از: الهیات و معارف اسلامی - فقه و مبانی حقوق اسلامی، فقه و حقوق اسلامی، فقه و حقوق خصوصی، فقه مقارن و حقوق خصوصی اسلامی، فقه مقارن و حقوق عمومی اسلامی، فقه مقارن و حقوق جزای اسلامی، مذاهب فقهی، فقه و حقوق جزا، فقه خانواده، فقه سیاسی، فقه قضایی و فقه و حقوق خانواده.
 
در این میان گرایش های اصلی این رشته سه گرایش است که به ترتیب بیان می شود:
                      1-     الهیات و معارف اسلامی، فقه و مبانی حقوق اسلامی
این رشته مهمترین و اصلی ترین گرایش در فقه و حقوق می باشد که حاوی بیشترین درس های فقهی و اصولی بوده و مباحث حقوقی در آن به صورت گسترده مطرح نیست. بنا براین این رشته به کسانی توصیه می شود که بیشتر به مباحث فقهی و اصولی علاقه مند بوده و دغدغه اصلی شان اینگونه مباحث است نه مباحث حقوقی
 
به دوستانی که تغییر رشته ای هستند نیز همین گرایش را توصیه می‌کنیم. چرا که آنها اطلاعات پایه ای و بنیادی این رشته را ندارند و اگر بنا باشد در ارشد نیز وارد گرایشهای جزئی‌تر الهیات شوند، هیچگاه نمی‌توانند این اطلاعات پایه ای را از طریق مصاحبت با استاد کسب کنند. ضمن آنکه چه بسی گرایشهای جزئی‌تر نیاز به دانش پایه ای داشته باشد و این موجب شود که در درسهایشان هم عقب بیفتند. شاید بتوان مدعی شد که برای کنکور دکتری هم همین گرایش بهتر است. زیرا احتمال آنکه درسهایی که در کنکور دکتری از آنها سؤال می‌آید در این گرایش تدریس شوند، بیشتر از گرایشهای دیگر است.
                      2-     فقه و حقوق خصوص
این گرایش شباهت زیادی به رشته حقوق خصوصی داشته و برای کسانی که علاقه مند به تحقیق و مطالعه و مباحث مربوط به حقوق خصوصی می باشند بسیار مناسب به نظر می رسد. در حقیقت این رشته ترکیبی است از فقه و حقوق خصوصی. به همین دلیل نیز غنای بیشتری از لحاظ علمی از رشته حقوق خصوصی دارد. چرا که بسیاری از مباحثی که در حقوق خصوصی ما به خصوص حقوق مدنی مطرح است بر اساس مبانی فقه امامیه است و کسی که با این مبانی آشنایی داشته باشد در تحلیل مباحث حقوق خصوصی نیز موفق تر به نظر می رسد. در این رشته علاوه بر فقه و اصول فقه، مباحث حقوق خصوصی مانند حقوق مدنی، حقوق تجارت و آیین دادرسی مدنی نیز تدریس می شود.
 
                      3-     فقه و حقوق جزاء
در باره این گرایش نیز می توان سخنانی که در معرفی فقه و حقوق خصوصی بیان شد را، تکرار نمود با این تفاوت که به جای حقوق خصوصی، حقوق جزا را بگذاریم. دانشجویانی که مباحث حقوقی را دنبال می کنند اعم از دانشجویان حقوق یا فقه و حقوق، در دوره ارشد دو راه متفاوت را می پیمایند. گروهی علاقه مند به مباحث خصوصی و گروهی به مباحث جزایی علاقه مند می شوند. در مورد این گرایش نیز باید گفت مبانی حقوق جزا، بر اساس مباحث فقهی تنظیم شده و مجازات های اسلامی نقش عمده را در قانون مجازات دارد. لذا آشنایی با مبانی فقهی این مجازات ها اعم از حدود و قصاص و دیات، اهمیت فراوانی دارد. در این رشته اصول فقه و مباحث جزایی فقه بدنه اصلی را تشکیل داده و علاوه بر این حقوق جزای عمومی و اختصاصی و آیین دادرسی کیفری نیز جزء مباحث این رشته محسوب می گردد.
·        آینده شغلی فارغ التحصیلان ارشد فقه و حقوق
فارغ‌التحصیلان رشته فقه‌ و مبانی‌ حقوق‌ اسلامی نسبت به فارغ التحصيلان ساير رشته‌هاي مرتبط با الهيات و معارف اسلامي،‌ موقعیت‌ کاری‌ بیشتری‌ دارند. چرا که‌ این‌ گرایش‌ جنبه‌ کاربردی‌ دارد. برای‌ مثال‌ می‌توانند به‌ عنوان‌ وکیل‌ دادگستری‌، مشاور حقوقی‌ و کارشناس‌ حقوقی‌ فعالیت‌ کند یا دفترخانه‌ اسناد رسمی‌ و دفتر ازدواج‌ و طلاق‌ دایر نمایند. فارغالتحصيلان اين رشته درصورت تسلط كامل به مفاهيم و تبحر كافي مي‌توانند در زمينه هاي زير فعاليت كنند .
 
·         در سمت استاد جهت تدريس در دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالي در درس هایی مانند فقه، اصول فقه، قواعد فقه، آیات الاحکام، فقه تطبیقی و نیز مباحث حقوقی مانند حقوق مدنی، حقوق تجارت، حقوق جزا و....
 
·         وکالت
·         قضاوت
·         تدریس معارف اسلامی در دانشگاه ها
·         مدرس جهت تدريس در دبيرستانها
·         به عنوان محقق و پژوهشگر در زمینه مسائل نو پدید فقهی مورد نیاز جامعه
·         كارشناس مورد نياز در دستگاههاي قضايي و قوه قضائيه نظير كارشناس فقهي و حقوقي، مشاور حقوقي و...
·         مشاوره حقوقی در شرکت های گوناگون
·         و همچنين در سازمانهاي فرهنگي مثل صدا و سيما ، وزارت ارشاد، سازمان تبليغات اسلامي و ...
·         گسترش و نشر فرهنگ و معارف اسلامی در کشورهای مختلف جهان به عنوان مثال:در قالب رایزنی.های فرهنگی و وزارتخانه.های ارشاد و خارجه.
 2.    همه چیز درباره کنکور ارشد فقه و مبانی حقوق
       •    زمان کنکور ارشد و زمان آغاز درس خواندن
در سالهای گذشته کنکور ارشد در نیمه های بهمن برگزار می‌شد اما بر اساس اطلاعیه سازمان سنجش، از امسال زمان این آزمون به نیمه اردیبهشت تغییر پیدا کرده است. حال با این حساب، مطالعه از چه زمانی باید آغاز شود بستگی به شرایط شما دارد. تجربه ما می گوید رتبه های تک رقمی ای که تغییر رشته ای هستند، تقریباً حدود 400 ساعت کلاس و 500 تا 1000 ساعت مطالعه داشته اند. به این ترتیب به نظر می رسد بهترین زمان برای شروع مطالعه کنکور 6 ماه قبل از کنکور (3 ماه بیشتر یا کمتر) می باشد. بنا بر این برای کسانی که در طول روز فرصت کمتری دارند (حدود روزی 2 تا 4 ساعت) مانند شاغل ها و... بهتر است 9 ماه زودتر شروع کنند. کسانی که زمان کافی در طول روز دارند (حدود 4 تا 6 ساعت) توصیه می شود 6 ماه قبل از کنکور شروع نمایند و دانشجویان و فارغ التحصیلانی که تازه مدرک گرفته اند نیز شاید 3 تا 6 ماه زودتر کافی است.
       •    منابع کنکور ارشد فقه و حقوق
                     o    ادبیات عرب (صرف و نحو)
مهمترین ماده‌ی درسی در کنکور کارشناسی ارشد کلیه گرایشهای الهیات، عربی است. چند سال است که تعداد تستهای این درس از 30 تست به 20 عدد کاهش یافته است. اما همان نسبت و ترتیب همیشگی میان 3 بخش (صرف و نحو ، فن ترجمه ، بلاغت) رعایت شده است. گفتنی‌ها درباره عربی فراوان است که بعضی از این نکته ها راه انسان را ده ها ساعت کوتاه و درصد را نیز ده­ها درصد بیشتر و رتبه را هزاران نفر بهتر خواهد کرد. در صفحه ی ادبیات عرب  تعدادی از مهمترینِ این نکات را خدمتتان ارائه خواهیم کرد.
                     o    زبان
خواندن یا نخواندن ؟ مسأله این است!
 
زبان، خوان هفتم کنکور الهیات است. هم از نظر آخر بودن اولویت و هم از نظر سنگینی!
 
تعداد کسانی که جسارت می کنند و زبان کنکور را سفید نمی گذارند کمتر از 10 درصد داوطلبان است. جالب است بدانید در نمره نهائی هر داوطلب علاوه بر ضریب هائی که برای هر درس اعمال می شود، پارامتری بنام «انحراف معیار» نیز بسیار تعیین کننده است.
 
انحراف معیار چیست؟
 
تفاوت شما با میانگین نفرات دیگر در هر یک از دروس را انحراف معیار می گویند. به عنوان مثال اگر میانگین زبان همه داوطلبان 5 درصد باشد و شما زبان را 30 درصد بزنید، شما 25 درصد از بقیه بیشتر زده اید. این در حالی است که علاوه بر 25 درصد، یک نمره ویژه ای نیز بابت فاصله زیاد شما با داوطلبان دیگر به شما تعلق خواهد گرفت.
 
با این حساب معلوم می شود چرا با وجود آنکه زبان ضریب 2 دارد ولی 10-15 درصد آن به چه دلیل در رتبه ما تأثیر زیادی دارد.
 
برای اینکه بدانید در چه شرایطی باید سراغ زبان بروید؟ « زبان تخصصی الهیات » و « زبان عمومی ارشد » شامل چه منابعی است و آنرا چطور باید بخوانید و . . . به صفحه «زبان الهیات» مراجعه نمائید.
                     o    فقــــه
o       تعداد سؤالات اين درس در آزمون 30 سؤال است و ضريب آن 4 مي‌باشد و با توجه به ضريب آن از مهمترین دروس برای رشته فقه و حقوق می‌باشد. از منابع اصلي اين درس مي‌توان به كتاب لمعة دمشقيه از شهيد اول و نیز کتاب تحریر الروضه اشاره كرد .
                     o    اصول فقــــه
تعداد سوالات درس اصول فقه 30 سوال بوده و ضریب آن نیز 3 می باشد. منبع اصلی آن در آزمون ارشد کتاب اصول الاستنباط علامه حیدری می باشد.
       •    مصاحبه کنکور ارشد
                  o    آیا کنکور ارشد نیز مصاحبه دارد؟
پاسخ آن است که بعضی دانشگاه ها مصاحبه ورودی دارند. این مصاحبه ها بیشتر علمی است تا عقیدتی و اخلاقی.
                  o    چگونه یک ماهه خود را برای مصاحبه آماده کنیم؟
برای مصاحبه حتما به نکات زیر توجه نمائید:
1-    صرف و نحوتان را گرد گیری کنید.
2-    یک نمودار درختی از کلیات صرف و نحو به ذهن بسپارید.
ادامه
                  o    نکاتی مهم برای جلسه مصاحبه
1-    سعی نکنید خود را بالاتر نشان دهید. ...ادامه
                  o    چه سؤالاتی در مصاحبه می‌پرسند؟
1-    احتمالاً برای اولین سؤال یک متن عربی بدون اعراب از مجمع البیان به شما خواهند داد تا با اعراب درست از رو بخوانید. ...ادامه
 
 
 3.    کلاسهای آمادگی کنکور ارشد
       •    معرفی اساتید دوره
                •    کادر عربی:
o    دکتر امیر ذوقی                                   (مدیرگروه ادبیات عرب دانشگاه امام صادق ع)
o    دکتر رسول محمدزاده                           (مدیر موسسه حافظون و استاد مدعو دانشگاه های تهران)
o    دکتر محمد رضا رضائی                        (دکترای شیمی و استاد برگزیده ادبیات عرب)
o    دکتر حسین فرجی                                (رتبه 1 ارشد 91)
o    استاد سمیرا قنبری                               (مترجم عربی و برنامه ساز برتر قرآنی)
o    استاد حمید رضا احمدی                       (استاد مجرب کنکور عربی)
       •    کادر زبان انگلیسی:
o    دکتر البرزی                                        (هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی و استاد برگزیده کنکور زبان انگلیسی)
o    دکتر امین قاسمی نیا                         (حافظ کل قرآن، دکترای قرآن و حدیث با 21 سال سن)
o    استاد پریسا عسکری                          (رتبه 1 ارشد 90)
       •    کادر دروس تخصصی:
o       احسان آهنگری (رتبه 1 کنکور رشته فقه و مبانی حقوق دکتری 94 و استاد مدعو دانشگاه های تهران)
       •    کلاسهای آمادگی ارشد علوم قرآن و حدیث چه کمکی به شما می کند؟
لا اقل50 درصد مطالب دروس را به هیچ وجه نمی‌توان بدون استاد فهمید 30-40 و  درصد دیگر نیز بدون استاد سخت‌تر فهمیده می‌شوند. فهم ادبیات عرب کار مشکلی است و زدن تستهایش با آن همه نکته و... تقریباً بدون استاد کار محالی است. کلاسهای آمادگی ارشد فقه و مبانی حقوق اسلامی بر اساس یک نیاز واقعی در میان داوطلبان:
-         به شما برنامه و روش درس خواندن می‌دهد.
-         به شما می‌گوید چه مطالبی مهم و چه مطالبی در کنکور مهم نیستند.
-         مطالب را مفهومی یاد می‌دهد.
-         و...
       •    چرا کلاسهای آمادگی ارشد حافظون پر مخاطب‌ترین کلاس ها در کشور است؟
حافظون بزرگترین مرکز الهیات در کشور است. همه ساله تعداد بی شماری دانشجو از خدمات متنوع حافظون بهره می‌برند. مهمترین دلائل این استقبال عبارت است از:
1-     احراز تعداد فراوانی رتبه تک رقمی و دو رقمی در هر سال
2-     نسبت خدمات حافظون به هزینه ای که داوطلبان می‌پردازند در سطح کشور اول است.
3-     متنوع‌ترین خدمات کنکور الهیات در حافظون است.
4-     خدمات رایگانی مانند «آزمون هفتگی و اعلام نتیجه آنلاین» ، «مشاوره رایگان حضوری و اینترنتی»
ادامه . . .
       •    نتایج کلاسهای آمادگی ارشد حافظون در سالهای قبل؟
معمولاً هر سال از هر 5 نفر پذیرفته شده در کنکور دکتری
حدود 10 درصد از دانشجویان بهترین دانشگاه های کشور از تغییر رشته ای هائی هستند که در مؤسسه حافظون تحصیل نموده اند. هیچیک از این افراد وقتی شروع به مطاله برای کنکور ارشد کردند بالاترین آمالی که داشتند، قبولی در یک دانشگاه معمولی دولتی بود. اما بسیاری از آنها با نتایج فوق العاده درخشان خود و بهره گیری از سیستم آموزشی حافظون می توانند در معتبرترین دانشگاه های کشور مشغول به تحصیل شوند.
هر ساله یکی دو نفر رتبه تک رقمی، حدود 4-5 نفر قبولی در دانشگاه های دولتی درجه یک تهران،
       •    نظرات دانشجویان درباره کلاسهای آمادگی ارشد حافظون در سالهای قبل:
 
 
همه ساله پس از پایان دوره های آموزشی، یک نظرسنجی جامعی از داوطلبان شرکت کننده در کلاسهای آمادگی حافظون به عمل می آید که معمولاً نتیجه اش بیش از 90 درصد رضایتمندی دانشجویان از کلاسها و بسته های آموزشی می باشد. جهت مشاهده تفصیلی نظرات دانشجویان هر سال می توانید به اینجا بروید.
 4.    بسته های آموزشی آمادگی کنکور ارشد فقه و مبانی حقوق اسلامی حافظون
       •    ویژگی های کلی:
1-     رضایتمندی بیش از 92 % خریداران جزوه از کیفیت و محتوای آن
2-     همه ساله بر اساس کنکور همان سال ویرایش شده و نکاتش کامل‌تر می‌شود.
3-     تنها کتابهائی است که سؤالات کنکور را طبقه بندی موضوعی کرده و پاسخ تشریحی داده است.
ادامه . . .
       •    ویژگی های خاص هر جزوه
                  o    ادبیات عرب
هر چند سازمان سنجش مبادی العربیه جلد 4 رشید شرطونی را به عنوان منبع کنکور معرفی کردده‌اند و به حق به این منبع پایبند بوده اند، اما کمتر کسی را می‌توان یافت که با خواندن این کتاب بتواند از پس تست های کنکور بر آید. درباره فن ترجمه نیز ماجرا به همین منوال است. بسته های آموزشی صرف و نحو حافظون بر اساس نیاز داوطلبان در کنکور طراحی شده است. این بسته شامل 3 کتاب مهم است:
 
                                      1-    شرح و توضیح مبادی العربیه 4 رشید شرطونی
 
                                         (ساده سازی و نظام مند شده مباحث مبادی العربیه بر اساس کنکور)
                                      2-    تست های طبقه بندی شده صرف و نحو کنکورهای ارشد و دکتری و دولتی و آزاد
 
                                            (شامل بیش از 1500 تست از کنکور 75 تا سال جاری همراه با پاسخ تشریحی)
                                      3-    فن ترجمه عربی
 
                                            (ترکیب و تلخیص و تنظیم منابع فن ترجمه و تستهای طبقه بندی شده کنکور)
مشاهده صفحات اولیه بسته صرف و نحو ، تست صرف و نحو ، فن ترجمه ، توضیحات بیشتر و خرید آنلاین
                  o    زبان
معمولاً اوضاع زبان بچه ها داوطلبان الهیات آنقدر وخیم است که از هر 10 داوطلب، کمتر از یک نفر حاضر می‌شود در کنکور به آن دست بزند. به همین دلیل است که زبانِ بسته های آموزشی حافظون از صفر (پایه) تا صد (تخصصی الهیات) است. بدین ترتیب هر سطح زبانی که داشته باشید با این بسته‌ها می‌توانید در عرض 6 ماه به یک زبان ایده آل (البته در سطح خودتان) برسید. مشخصات بسته آموزشی زبان حافظون را از لینک مربوطه مشاهده فرمائید. ضمناً صفحات اولیه بعضی از این بسته ها نیز برای دانلود گذاشته شده است.
مشاهده صفحات اولیه بسته زبان عمومی و زبان تخصصی، توضیحات بیشتر و خرید آنلاین
                  o   اصول فقه
اصول فقه از جمله دانش های تحلیلی است و بسیاری از مباحث آن انتزاعی و ذهنی بوده و فهم دقیق آن مشکل می نماید. کتابی نیز که منبع این درس در کنکور ارشد قرار گرفته کتاب اصول استنباط علامه حیدری است که در نهایت اختصار و ایجاز نگاشته شده است. بر این اساس جزوه اصول فقه حافظون در مقطع ارشد، برای تسهیل فهم مباحث اصول فقه با زبانی شیوا و روان به طرح مباحث به پرداخته و علاوه بر این با دسته بندی مباحث، و بیان نکاتی که اهمیت فراوانی دارند، فهم نظام مند و دقیقی را از کتاب مذکور به دست می دهد. بسیاری از مباحث در کتاب اصول استنباط به شکل مشتت و پراکنده آمده است و فهم آن را مشکل نموده است. در این جزوه تمام مباحث به طور منظم مطرح شده و این مشکل برطرف گردیده است. به طور کلی می توان ادعا نمود ویژگی اساسی این جزوه بیان مطالب با زبانی ساده و روان است به شکلی که مانند آن را در میان کتب و جزواتی که در اصول فقه تدوین شده است، نمی توان یافت. علاوه بر این تمامی نکاتی که ممکن است در تست ها آورده شود، در این جزوه بیان شده و هیچ نکته ای از قلم نیافتاده است.
 
 مشاهده صفحات اولیه بسته اصول فقه ، توضیحات بیشتر و خرید آنلاین
                  o    فقـــــــــــه
در جزوه فقه حافظون مباحث فقه از بحث جهاد شروع می شود و بحث های عبادات در این جزوه آورده نشده است. چرا که در کنکور ارشد سالهای اخیر، عبادات از منابع سوالات ارشد خارج شده و تستی از عبادات آورده نشده است. این جزوه بر اساس کتاب تحریر الروضه که شامل تمامی مباحث لمعه شهید اول و خلاصه ای از مباحث شرح لمعه شهید ثانی است تنظیم گردیده است. دسته بندی مطالب و بیان آن با بیانی شیوا که باعث ماندگاری بیشتر مباحث در ذهن داوطلب می گردد و ذکر تمامی نکات و فروعی که ممکن است از آن تستی مطرح گردد، ویژگی است که این جزوه را از اقران آن متمایز می سازد.
 
 مشاهده صفحات اولیه بسته فقه، توضیحات بیشتر و خرید آنلاین
 5.    برای کنکور ارشد فقه و مبانی حقوق چگونه درس بخوانیم؟
       •    روش درس خواندن
                  o    چرا داوطلبان کنکور در جلسه کنکور آزمون همه چیز را فراموش می‌کنند؟
واقعیت آن است که اکثر داوطلبان وقتی از جلسه آزمون خارج می‌شوند، مدام خود را به خاطر سؤالاتی که بلد بودند و تست آنها را نزدند سرزنش می‌کنند. این اتفاق معمولاً برای 10 % تستهای 90 % داوطلبان رخ می‌دهد. اینکه به چه علت اینچنین می‌شود و راه حل این مشکل چیست، این مقاله را بخوانید:
                    o    راه حل آن چیست؟
1.       روش درس خواندن، یادآوری، مطالعه و. . .
2.       مساله محور درس بخوانیم نه روزنامه وار
3.       در طول دوره یادگیری و آموزش، مدام خود را محک بزنیم.
4.       برای درسهای مهارتی دست به قلم شویم.
5.       تست محور درس بخوانیم
ادامه این مطلب در مقاله چگونه برای کنکور الهیات درس بخوانیم؟
       •    برنامه ریزی درسی
                  o    برای هر درس چه زمانی بگذاریم؟
                  o    عربی را چطور بخوانیم؟
                  o    با «زبان انگلیسی» چه کنیم؟
                  o    روش خواندن هر درس چگونه است؟ و . . .
پاسخ همه این سؤالات را در صفحه برنامه ریزی درسی مشاهده فرمائید
       •    کمک هائی که می‌توانید از حافظون بگیرید:
                  o    مشاوره رایگان
                  o    بهترین جزوه های آموزشی
                  o    مفید ترین کلاسهای آمادگی
                  o    آزمون هفتگی و ماهانه و جامع
                  o    کلاسهای غیر حضوری
 
6.    تست های کنکور های اخیر
       •    دانلود دفترچه کنکور ارشد فقه و مبانی حقوق
                  o    دانلود دفترچه کنکور ارشد فقه و مبانی حقوق 90
                  o    دانلود دفترچه کنکور ارشد  فقه و مبانی حقوق91
                  o    دانلود دفترچه کنکور ارشد فقه و مبانی حقوق92
                  o    دانلود دفترچه کنکور ارشد فقه و مبانی حقوق93
                  o    دانلود دفترچه کنکور ارشد فقه و مبانی حقوق94
       •    تحلیل کنکور 5 سال اخیر
                  o    تحلیل درس عربی کنکور 5 سال اخیر
                  o    تحلیل درس زبان کنکور 5 سال اخیر
                  o    تحلیل درس علوم فقه کنکور 5 سال اخیر
                  o    تحلیل درس اصول کنکور 5 سال اخیر     
       •    سؤالات رایج داوطلبان کنکور ارشد درباره رشته فقه و مبانی حقوق