کیفیت آفریدنی است و جز با تلاش به دست نمی آید.
موسسه قرآنی حافظون فعالیت خود را از سال 1390 به صورت تخصصی در رشته الهیات آغاز نموده و در طول این سال ها دوره های موفقی را برگزار نموده است.

سابقه فعالیت موسسه آموزشی حافظون

لیسانس حفاظما دوره های زیادی را برای آمادگی عزیزان حفاظ طی سال های متمادی برگزار کرده ایم تا هم در مراحل تثبیت و هم آزمون حفاظ راه را هموارتر بپمایند.

ارشد و دکتری الهیات : موسسه حافظون برای داوطلبان کنکور ارشد و دکتری و الهیات (علوم قرآن و حدیث,فقه و حقوق,فلسفه و کلام)بسته های آموزشی ,آزمون های آزمایشی و کلاس های آموزشی را تدارک دیده است تا داوطلبان به راحتی بتوانند رتبه دلخواه خود را به دست بیاورند.
 
1.برگزاری 16 دوره دوره های آمادگی ویژه حافظان قرآن کریم
2.برگزاری 16 دوره کلاس های آمادگی ویژه داوطلبان کنکور ارشد علوم قرآن و حدیث
3.برگزاری 5 دوره کلاس های آمادگی دکتری علوم قرآن و حدیث
4.برگزاری دوره های موفق کلاس های آمادگی فقه و مبانی حقوق اسلامی
5 برگزاری دوره های موفق کلاس های آمادگی فلسفه و کلام اسلامی
6.برگزاری آزمون های دوره ای و جامع ویژه داوطلبان کنکور ارشد و دکتری الهیات
7. برگزاری دوره های تثبیت تخصصی حفظ قرآن کریم ویژه متسابقین آزمونهای اوقاف و سازمان تبلیغات و دیگر مسابقات داخلی و خارجی
8. برگزاری دوره های تخصصی مصاحبه و مرور منابع ویژه داوطلبان کنکور دکتری
9. برگزاری دوره های پرطرفدار متن خوانی و اعراب القرآن ویژه مصاحبه دانشگاهها و مراکز آموزش عالی
10.برگزاری دوره های عمومی زبان و استعداد تحصیلی برای داوطلبان کنکور دکتری همه رشته ها
11.ارائه دوره های غیرحضوری موفق به صورت لوحهای فشرده تصویری و صوتی ویژه داوطلبان کنکور ارشد و دکتری
12.ارائه خدمات مشاوره، و پشتیبانی و برنامه ریزی رایگان برای داوطلبان کنکور ارشد و دکتری الهیات توسط متخصصین این رشته
13.برگزاری دوره های پیاپی تفسیر ترتیبی قرآن کریم توسط مدیر موسسه حافظون جناب آقای دکتر رسول محمدزاده
14. برگزاری دوره های عمومی علوم دینی مانند تفسیر، اخلاق اسلامی، عقاید، نهج البلاغه
15. برگزاری دوره های موفق کلاس های مکالمه عربی طبق ضوابط کانون ملی زبان
16. انتشار بیش از 30 عنوان جزوه و کتاب کمک آموزشی و منابع کنکور ارشد و دکتری الهیات
17.ویرایش هر ساله جزوات کمک آموزشی توسط متخصصان این رشته
18.فراهم آوری امکان تحقیق و پژوهش در حوزه های الهیات و تالیف جزوات تخصصی الهیات ویژه پذیرفته شدگان آزمون هااولین مرکز تخصصی ارائه دهنده خدمات غیرحضوری رشته الهیات

خدمات موسسه آموزشی حافظون

 1.        دوره های آمادگی کارشناسی حفاظ
 2.        دوره­های آمادگی کنکور کارشناسی ارشد الهیات
 3.        دوره های آمادگی کنکور دکتری الهیات
 4.        بسته های آموزشی کارشناسی ارشد
 5.        بسته های آموزشی کنکور دکتری
 6.        آزمون های آزمایشی
 
 •          دوره های تخصصی الهیات (ویژه فارغ التحصیلان)
 •          تکمیل آموخته های دانشگاهی
 •          فراگیری فنون پژوهش و تحقیق
 •           مرور متون دینی
 

با حافطون رتبه برتر باشید.
شماره های حافظون:
021-33442005
021-66418490
021-66418312
0919-8000970
تماس تلگرامی:
@Haafezoonadmin
کانال تلگرامی ما:
t.me/haafezoon14
صفحه اینستاگرام ما:
https://instagram.com/_u/haafezoon

دانشگاه های کارشناسی ارشد علوم قرآن وحدیث

دانشگاه های کارشناسی ارشد علوم قرآن و حدیث

کدام دانشگاه ها در کارشناسی ارشد قرآن وحدیث پذیرش دارند؟

علاقه مندان به تحصیل در رشته علوم قرآن برای دانشگاه و شهر محل تحصیل شان قدرت انتخاب دارند و با توجه به اولویت مکان یا اعتبار دانشگاه می‌توانند مقصد خود را انتخاب کنند. به جهت اینکه این رشته تقریبا در تمام استان‌های کشور حداقل در یکی از گرایش‌ وجود دارد. اما اگر دانشجویی قصد داشته باشد در بهترین دانشگاه‌ها تحصیل کند طبیعتا باید تلاش بیشتری داشته باشد.منابع کنکور ارشد قرآن وحدیث می تواند راه گشای داوطلبان کنکور ارشد باشد. از نظر علمی، دانشگاه‌های تهران و شهرهای بزرگ، نسبت به سایر دانشگاه‌ها وضعیت بهتری دارند.
ما در این مقاله دانشگاه های کارشناسی ارشد علوم قرآن و حدیث را به تفکیک ظرفیت هر دانشگاه در رشته قرآن و حدیث بررسی نموده ایم.

1.دانشگاه تهران

این دانش با تأسیس دانشگاه، برای نخستین بار به‌صورت رشته دانشگاهی در سال ۱۳۱۳ در دانشکده معقول و منقول (دانشکده الهیات امروزی) دانشگاه تهران تدریس شد و از آن زمان تاکنون همچنان به عنوان یکی از رشته‌های دانشگاهی در دانشگاه تهران ارائه می‌شود.
 
تعداد پذیرش رشته/گرایش نام دانشگاه کد دانشگاه نوع پذیرش
10 علوم قرآن و حدیث دانشگاه تهران 12395 روزانه
  

2.دانشگاه تربیت مدرس

گروه علوم قرآن و حديث دانشگاه تربيت مدرس از سال 1361 به همت دکتر معارف و مديريت دكتر حجتی در مقطع كارشناسی‌ارشد آغاز به كار نمود و با شروع سال تحصيلی 68-1367 اين گروه با اقدام به پذيرش دانشجو در مقطع دكتری، به فعاليت خود ادامه داد. در حال حاضر اين گروه در دو مقطع كارشناسی‌ارشد و دكتری و در رشته علوم قرآن و حديث دانشجو می‌پذيرد.

تعداد پذیرش رشته/گرایش نام دانشگاه کد دانشگاه نوع پذیرش
5 علوم قرآن و حدیث دانشگاه تربیت مدرس 12404 روزانه

3.دانشگاه قرآن و حدیث

دانشگاه قرآن و حدیث يكى از اركان مؤسسه علمى ـ فرهنگى دار الحديث است. اين دانشگاه از مؤسسات آموزش عالى غير دولتى است كه از سال 1378 با مجوز رسمى شوراى عالى انقلاب فرهنگى، فعاليت آموزشى خود را در قالب دانشکده علوم حدیث آغاز كرده و امروز با مجوز رسمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با نام «دانشگاه قرآن و حدیث» به فعالیت خود ادامه می‌دهد، که دارای سه دانشکده فعال با عناوین «دانشکده علوم و معارف قرآن»، «دانشکده علوم و معارف حدیث» و «دانشکده علوم و معارف اسلامی» و نیز شعبه ای در تهران با عنوان «پردیس تهران دانشگاه قرآن و حدیث» است. این دانشگاه هم اکنون در چهار شهر قم، تهران، اصفهان و مشهد فعالیت دارد و از مراکز آموزش عالی منحصر به فرد در حوزه مباحث حدیثی در کشور به شمار می‌آید.
در بهمن ماه سال 1382 با کسب مجوز جذب دانشجو در مقطع كارشناسى ارشد اولین دوره تحصیلات تکمیلی با رشته علوم حدیث گرایش تفسیر اثری و کلام و عقاید راه اندازی شد. رشته های قرآنی مقطع ارشد دانشگاه قرآن و حدیث به شرح زیر است:

 • علوم حدیث با گرایش‌های اخلاق، کلام و عقاید، تفسیر اثری و نهج البلاغه
 • علوم قرآن و حدیث
 • تفسیر روایی
 • علوم و معارف نهج البلاغه

کارشناسی ارشد این دانشگاه در قم، ویژه طلاب مرد است اما در شهر ری اختصاصی به طلاب و آقایان ندارد و خواهران هم می‌توانند در این دوره شرکت کنند. در مقطع کارشناسی ارشد دانشکده ری، علاوه بر قبولی در کنکور، باید در مصاحبه هم امتیازات لازم را کسب کنند تا اسامی آنها برای معرفی نهایی به سازمان سنجش اعلام شود. اما در شهر قم با آزمون اختصاصی و مصاحبه، دانشجوهای مستعد را از میان طلاب علاقه مند شناسایی و جذب می‌کنند و نیازی به شرکت در کنکور سراسری ندارد.

4.دانشگاه الزهرا

 دانشکده الهیات، ادبیات و علوم انسانی در سال 1365ش با 8 گروه آموزشی الهیات، ادبیات فارسی، زبان فرانسه، زبان انگلیسی، روانشناسی، علوم تربیتی، کتابداری و تاریخ شکل گرفت و در سال 1373ش دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی، که از اولین رشته‌های دانشگاه الزهرا از سال 1343 بوده اند، از این دانشکده جدا گردید و در سال 1380 دانشکده الهیات از دانشکده ادبیات، زبان‌ها و تاریخ تفکیک شد و از آن پس با پنج گروه آموزشی تحت عنوان دانشکده الهیات به کار خود ادامه داد. در سال 1382 پس از الحاق گروه معارف اسلامی به دانشکده به همراه پنج گروه آموزشی تحت عنوان دانشکده الهیات و معارف اسلامی به کار خود ادامه داد.
 از سال 1383 ش رشته‌های مختلف این دانشکده اقدام به پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی( ارشد و دکتری) نمودند.

تعداد پذیرش رشته/گرایش نام دانشگاه کد دانشگاه نوع پذیرش
12 علوم قرآن و حدیث
(فقط زن)
دانشگاه الزهرا 12398 روزانه

تعداد پذیرش رشته/گرایش نام دانشگاه کد دانشگاه نوع پذیرش
10 علوم قرآن و حدیث
(آموزش محورفقط زن)
دانشگاه الزهرا 12398 روزانه
 

5.دانشگاه علامه طباطبایی

دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه علامه طباطبائی در سال ۱۳۹۱ با سه گروه «فلسفه وکلام اسلامی»، «علوم قرآن وحدیث» و «معارف اسلامی» شروع به فعالیت نمود. مکان این دانشکده در حال حاضر در محل ساختمان دانشکده ادبیات و زبان‌های خارجی دانشگاه می باشد.
تعداد پذیرش رشته/گرایش نام دانشگاه کد دانشگاه نوع پذیرش
10 علوم قرآن و حدیث
 
دانشگاه علامه طباطبایی 12416 روزانه

6.دانشگاه اصفهان

نظر به سوابق علمي و فرهنگي و اهميت تاريخي شهر اصفهان‌، در پاسخ به خواست مردم ‌فرهنگ دوست و ادب پرور اصفهان‌، هيئت دولت در مهرماه ۱۳۳۷ با تأسيس دانشكده ادبيات درشهر اصفهان موافقت كرد، از آذرماه ۱۳۳۷ از سوي آقاي دكتر مهران وزير آموزش و پرورش وقت‌ آقاي دكتر عباس فاروقي استاد دانشسراي عالي با حفظ سمت به رياست دانشكده ادبيات‌، منصوب‌شد و با اينكه امكانات كم و كادر آموزشي ناكافي بود از اوايل دي ماه ۱۳۳۷ اين دانشكده با دو رشته‌زبان و ادبيات فارسي و ادبيات انگليسي گشايش يافت‌.
در سال ۳۹-۱۳۳۸ رشته‌هاي فلسفه‌، علوم تربيتي و زبان و ادبيات ارمني نيز در دانشكده به دو رشته قبلي افزوده شد و در سال تحصيلي ۴۲-۱۳۴۱ رشته زبان و ادبيات عرب نيز داير گرديد.
گروه معارف در سه مقطع كارشناسي و كارشناسي ارشد و دكتري در دو نوبت شبانه و روزانه مشغول فعاليت آموزشي و پژوهشي مي باشد.

تعداد پذیرش رشته/گرایش نام دانشگاه کد دانشگاه نوع پذیرش
40 علوم قرآن و حدیث
 
دانشگاه اصفهان   روزانه

7.دانشگاه فردوسی مشهد

دانشكده الهياتِ و معارف اسلامي دانشگاه فردوسى مشهد در سال 1337به نام دانشكده علوم معقول و منقول با دو رشته معقول (فلسفه و حكمت اسلامى) و منقول (فقه) تاسيس شده است.
 از سال 1348 نام اين دانشكده، به الهيات و معارف اسلامى تغيير يافته و در سه رشته: فقه و مبانى حقوق‏اسلامى، فلسفه و كلام اسلامى، فرهنگ اسلامى و رابطه آن با تمدن ايرانى دانشجو پذيرفته است. افزون بر اين از سال 49 دو گروه آموزشى فرعى به نام هاى مبانى تشيع و اديان و مذاهب، قرآن و حديث و متون عربى به عنوان دو رشته فرعى فعاليت آموزشى داشته است.
 در بهمن ماه 1365 رشته آزاد الهيات به پنج گرايش:فقه و مبانى حقوق اسلامى،فلسفه و كلام اسلامى،علوم قرآنى و حديث،فرهنگ اسلامي (تاريخ و تمدن اسلامى) و مباني تشيع و اديان و مذاهب تقسيم گرديد.
از سال تحصيلى 70-69 دانشكده داراى پنج گروه آموزشى:مباني تشيع و اديان و مذاهب (ادیان و عرفان تطبیقی)، تاریخ و تمدن اسلامی، علوم قرآن و حدیث، فقه و مبانی حقوق اسلامی،فلسفه و حکمت اسلامی بود که در سال 1383 گروه معارف اسلامی نیز به دانشکده الهیات پیوست. دانشكده الهيات و معارف اسلامي اکنون با 58 عضو هيات علمي، 1553 دانشجوي كارشناسي، 451 دانشجوي كارشناسي ارشد و 255 دانشجوي دكتري به فعاليت آموزشى خود ادامه می‏دهد. 
 
تعداد پذیرش رشته/گرایش نام دانشگاه کد دانشگاه نوع پذیرش
15 علوم قرآن و حدیث
 
دانشگاه فردوسی مشهد   روزانه

8.دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم

در سال ۱۳۶۱ به نام " مدرسه تربیت مدرس قرآن کریم " در تهران به صورت دوره های دو ماهه، ۶ ماهه و دوساله فعالیت خود را آغاز نمود و در سال ۱۳۶۸ با مجوز وزارت فرهنگ و آموزش عالی به مراکز آموزش عالی کشور پیوست و در سال‌های بعد مجوز پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی به نام دانشکده علوم قرآنی کسب کرد و از سال ۱۳۸۷ با مجوز وزارت علوم تحقیقات و فناوری با عنوان "دانشگاه علوم و معارف قران کریم" به انجام رسالت‌های آموزشی و پژوهشی پرداخته و اکنون دارای هفده دانشکده پایه و چهار دانشکده تخصصی در سراسر کشور در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری می‌باشد. مجوز پذیرش دانشکده در دانشکده علوم قرآنی لبنان هم در حال پیگری است.

تعداد پذیرش رشته/گرایش نام دانشگاه کد دانشگاه نوع پذیرش
90 علوم قرآن و حدیث
 
دانشگاه علوم و معارف
قرآن کریم
  روزانه

مقالات مفید برای رشته علوم قرآن وحدیث

منابع کنکور ارشد قرآن و حدیث

دانشگاههای مجازی قرآن و حدیث

کنکور ارشد علوم قرآن و حدیث و موفقیت در آن