کیفیت آفریدنی است و جز با تلاش به دست نمی آید.
موسسه قرآنی حافظون فعالیت خود را از سال 1390 به صورت تخصصی در رشته الهیات آغاز نموده و در طول این سال ها دوره های موفقی را برگزار نموده است.

سابقه فعالیت موسسه آموزشی حافظون

لیسانس حفاظما دوره های زیادی را برای آمادگی عزیزان حفاظ طی سال های متمادی برگزار کرده ایم تا هم در مراحل تثبیت و هم آزمون حفاظ راه را هموارتر بپمایند.

ارشد و دکتری الهیات : موسسه حافظون برای داوطلبان کنکور ارشد و دکتری و الهیات (علوم قرآن و حدیث,فقه و حقوق,فلسفه و کلام)بسته های آموزشی ,آزمون های آزمایشی و کلاس های آموزشی را تدارک دیده است تا داوطلبان به راحتی بتوانند رتبه دلخواه خود را به دست بیاورند.
 
1.برگزاری 16 دوره دوره های آمادگی ویژه حافظان قرآن کریم
2.برگزاری 16 دوره کلاس های آمادگی ویژه داوطلبان کنکور ارشد علوم قرآن و حدیث
3.برگزاری 5 دوره کلاس های آمادگی دکتری علوم قرآن و حدیث
4.برگزاری دوره های موفق کلاس های آمادگی فقه و مبانی حقوق اسلامی
5 برگزاری دوره های موفق کلاس های آمادگی فلسفه و کلام اسلامی
6.برگزاری آزمون های دوره ای و جامع ویژه داوطلبان کنکور ارشد و دکتری الهیات
7. برگزاری دوره های تثبیت تخصصی حفظ قرآن کریم ویژه متسابقین آزمونهای اوقاف و سازمان تبلیغات و دیگر مسابقات داخلی و خارجی
8. برگزاری دوره های تخصصی مصاحبه و مرور منابع ویژه داوطلبان کنکور دکتری
9. برگزاری دوره های پرطرفدار متن خوانی و اعراب القرآن ویژه مصاحبه دانشگاهها و مراکز آموزش عالی
10.برگزاری دوره های عمومی زبان و استعداد تحصیلی برای داوطلبان کنکور دکتری همه رشته ها
11.ارائه دوره های غیرحضوری موفق به صورت لوحهای فشرده تصویری و صوتی ویژه داوطلبان کنکور ارشد و دکتری
12.ارائه خدمات مشاوره، و پشتیبانی و برنامه ریزی رایگان برای داوطلبان کنکور ارشد و دکتری الهیات توسط متخصصین این رشته
13.برگزاری دوره های پیاپی تفسیر ترتیبی قرآن کریم توسط مدیر موسسه حافظون جناب آقای دکتر رسول محمدزاده
14. برگزاری دوره های عمومی علوم دینی مانند تفسیر، اخلاق اسلامی، عقاید، نهج البلاغه
15. برگزاری دوره های موفق کلاس های مکالمه عربی طبق ضوابط کانون ملی زبان
16. انتشار بیش از 30 عنوان جزوه و کتاب کمک آموزشی و منابع کنکور ارشد و دکتری الهیات
17.ویرایش هر ساله جزوات کمک آموزشی توسط متخصصان این رشته
18.فراهم آوری امکان تحقیق و پژوهش در حوزه های الهیات و تالیف جزوات تخصصی الهیات ویژه پذیرفته شدگان آزمون هااولین مرکز تخصصی ارائه دهنده خدمات غیرحضوری رشته الهیات

خدمات موسسه آموزشی حافظون

 1.        دوره های آمادگی کارشناسی حفاظ
 2.        دوره­های آمادگی کنکور کارشناسی ارشد الهیات
 3.        دوره های آمادگی کنکور دکتری الهیات
 4.        بسته های آموزشی کارشناسی ارشد
 5.        بسته های آموزشی کنکور دکتری
 6.        آزمون های آزمایشی
 
 •          دوره های تخصصی الهیات (ویژه فارغ التحصیلان)
 •          تکمیل آموخته های دانشگاهی
 •          فراگیری فنون پژوهش و تحقیق
 •           مرور متون دینی
 

با حافطون رتبه برتر باشید.
شماره های حافظون:
021-66418490
021-66418312
0919-8000970
021-33442005
تماس تلگرامی:
@Haafezoonadmin
کانال تلگرامی ما:
t.me/haafezoon14
صفحه اینستاگرام ما:
https://instagram.com/_u/haafezoon

پنج نکته در مورد تک فرزندی

 • تعداد بازدید 1087

با حاکمیت الگوی فرزند کمتر زندگی بهتر، نقش تعاملی بی بدیل تربیتی فرزندان به عنوان خواهر و برادر در شکل گیری شخصیت یکدیگر کمرنگ شده و زمینه ایجاد فضائل اخلاقی نظیر گذشت، بخشش، همدلی و همراهی، فداکاری وتامین نیازهای عاطفی واجتماعی با کمک گرفتن از دیگرخواهران و برادران با نبود آن ها از بین می رود.
به گزارش «موعود»، تصورتنگناهای اقتصادی ناشی از فرزندآوری و فرزندپروری، وجه مشترک فرهنگ جوامع در زمان های مختلف بوده است به گونه ای که مخالفت با فرزندآوری به دلیل ترس از فقر صراحتا در قرآن کریم نهی شده است. درحال حاضر نیز بسیاری از پدران و مادران امروزی، خود را به داشتن یک یا حداکثر دو فرزند قانع کرده و با توجیه "مشکلات اقتصادی”  و "کاهش شادی و خوشی های زندگی اعضای خانواده” منجر به حاکمیت فرهنگ ” تک فرزندی” در خانواده ایرانی شده اند. در چنین شرایطی و درآینده ای نزدیک  جامعه ایرانی با اکثریت میانسال و سالمند روبرو خواهد بود.

الگوهای زندگی بهتر!

ازآنجا  که فرهنگ تک فرزندی و کم فرزندی به عنوان یکی از اصول زندگی بهتر طی دو دهه در ذهن  و جان زندگی خانواده ایرانی عجین گشته، نمی توان انتظار داشت درخت خانواده ایرانی با چند مصوبه قانونی تشویقی حمایتی کم اثر و موقتی، بدون حمایت های واقعی اقتصادی و اجتماعی، پربارتر و پرثمرتر شود. به باور نگارنده حذف باور برتری کم فرزندی از فرهنگ عمومی جامعه، یک فرایند تدریجی است که قبل از هر اقدامی نیازمند، ایجاد تغییرات اساسی در تعاریف، مبانی و الگوهای اثربخش شکل گیری یک زندگی بهتر مبتنی بر فرهنگ اسلامی ایرانی دارد که باید با مطالعات علمی و مستند، واقعیت  وضعیت کنونی و آینده خانواده وجامعه ترسیم شود. بر همین اساس هدف این تحلیل ترسیم برخی از واقعیات ناشی از فرهنگ  تک فرزندی در خانواده  ایرانی است.

مبنای رضایت از زندگی

بی شک یکی از دغدغه های اصلی هرخانواده در کنار تامین نیازهای اساسی فیزیکی، ایجاد رضایت خاطر در خانواده و تامین امنیت روانی و افزایش نشاط وشادابی آن ها با هدف ایجاد رشد عاطفی و عقلانی و اجتماعی فرزندان می باشد. براساس باور حاکم در صورتی که یک خانواده جمعیت کمتری داشته باشد، سقف سرانه هزینه برای نشاط وشادی و تفریح افراد آن افزایش یافته و با افزایش  فرزندان، امکانات و شرایط مورد نیاز برای تامین دغدغه های نشاط آفرین با محدودیت مواجه خواهد شد. در این چارچوب فکری بخش قابل توجهی از درآمد خانواده صرف تامین امکانات و لوازم و شرایط نشاط آفرین در قالب های ورزشی و تفریحی و امکانات سرگرمی آور واقعی و مجازی می شود. در این بستر شکل انواع  شادی ها وسرگرمی ها به صورت سرگرمی های فردمحور، مجازی کسالت آور و انزوا آفرین در طولانی مدت تبدیل شده و باوجود هم نشینی والدین و فرزندان در زیر یک سقف، این سرگرمی ها  رفته رفته آن ها را به انسان هایی با دنیایی کاملا متفاوت از هم تبدیل می کند.

افزایش تاثیرپذیری رسانه ای  مادران

در شرایط کم فرزندی است که فراغت بال مادران بیشتر شده و این فراغت به دلیل نداشتن یک برنامه مفید و منظم روزانه در غیاب فرزندان و همسر، صرف گذراندن با رسانه های مختلف می شود و این وقت گذرانی های رسانه ای به صورت ناخودآگاه  ممکن است با  رخنه  باورها و الگوهای متعارض با روابط سالم خانوادگی،  مادران را نسبت به وظایف اصلی خود در زندگی کم توجه، بی توجه و حتی بی علاقه نموده و آن ها را  به جایی برساند که برای سقوط در باتلاق جدایی خود هم «جشن»  بگیرند.

نشاطی از جنس کودکانه

برآیند حاکمیت الگوی فرزند کمتر زندگی بهتر در مولفه شادی و نشاط منجر به این امر می شود که نقش بسزای فرزندان (نوزدان، نوباوه گان و کودکان) در ایجاد نشاط در خانواده با افزایش سن و حضور در اجتماعی بزرگتر نظیر مدرسه و دانشگاه از بین می رود. لذت پرورش و بزرگ کردن چند فرزند در خانواده ایرانی مدت هاست که به صورت ناخودآگاه از مادر ایرانی تحت تاثیر الگوی فرزند کمتر زندگی بهتر گرفته شده است. لذت نوزاد پروری و همنشینی با نوزادان وکودکان که دقیقا مرتبط با فطرت پاک مادری است، طی یک دوره ینچ یا هفت ساله از مادران امروزی با تصور رسیدن به زندگی بهتر گرفته می شود. حال آن که درصورت تکرار سه یا چهار واقعه تولد و نوزادپروری  و همنشینی با کودکان و نونهالان در خانواده برای یک مادر، تقریبا ۱۶ سال از زندگی وی صرف نشاط آفرینی متقابل مادر و فرزندان شده و فضایی به دور از هرگونه تنش های  روزمره زندگی الکترونیک و شبکه های ارتباطی برای مادر فراهم خواهد کرد.

حذف نقش خواهر و برادر از فرایند تربیتی

با حاکمیت الگوی فرزند کمتر زندگی بهتر، نقش تعاملی بی بدیل تربیتی فرزندان به عنوان خواهر و برادر در شکل گیری شخصیت یکدیگر کمرنگ شده و زمینه ایجاد فضائل اخلاقی نظیر گذشت، بخشش، همدلی و همراهی، فداکاری وتامین نیازهای عاطفی واجتماعی با کمک گرفتن از دیگرخواهران و برادران با نبود آن ها از بین می رود. والدین  در ممانعت از تاثیرپذیری حداکثری فرزندان از دوستان شناخته شده فضای و اقعی و دوستان ناشناس فضای مجازی، در تامین نیازهای مذکور با مشکلات جدی مواجه می شوند. حال آن که درصورت وجود چند خواهر و برادر در خانواده بخش قابل توجهی از نیازهای اجتماعی و عاطفی فرزندان درمحیط خانواده تامین می شوند ونقش الگو پذیری فرزندان یک خانواده از همدیگردر شکل گیری شخصیت آن ها اهمیت پیدا می کند.