کیفیت آفریدنی است و جز با تلاش به دست نمی آید.
موسسه قرآنی حافظون فعالیت خود را از سال 1390 به صورت تخصصی در رشته الهیات آغاز نموده و در طول این سال ها دوره های موفقی را برگزار نموده است.

سابقه فعالیت موسسه آموزشی حافظون

لیسانس حفاظما دوره های زیادی را برای آمادگی عزیزان حفاظ طی سال های متمادی برگزار کرده ایم تا هم در مراحل تثبیت و هم آزمون حفاظ راه را هموارتر بپمایند.

ارشد و دکتری الهیات : موسسه حافظون برای داوطلبان کنکور ارشد و دکتری و الهیات (علوم قرآن و حدیث,فقه و حقوق,فلسفه و کلام)بسته های آموزشی ,آزمون های آزمایشی و کلاس های آموزشی را تدارک دیده است تا داوطلبان به راحتی بتوانند رتبه دلخواه خود را به دست بیاورند.
 
1.برگزاری 16 دوره دوره های آمادگی ویژه حافظان قرآن کریم
2.برگزاری 16 دوره کلاس های آمادگی ویژه داوطلبان کنکور ارشد علوم قرآن و حدیث
3.برگزاری 5 دوره کلاس های آمادگی دکتری علوم قرآن و حدیث
4.برگزاری دوره های موفق کلاس های آمادگی فقه و مبانی حقوق اسلامی
5 برگزاری دوره های موفق کلاس های آمادگی فلسفه و کلام اسلامی
6.برگزاری آزمون های دوره ای و جامع ویژه داوطلبان کنکور ارشد و دکتری الهیات
7. برگزاری دوره های تثبیت تخصصی حفظ قرآن کریم ویژه متسابقین آزمونهای اوقاف و سازمان تبلیغات و دیگر مسابقات داخلی و خارجی
8. برگزاری دوره های تخصصی مصاحبه و مرور منابع ویژه داوطلبان کنکور دکتری
9. برگزاری دوره های پرطرفدار متن خوانی و اعراب القرآن ویژه مصاحبه دانشگاهها و مراکز آموزش عالی
10.برگزاری دوره های عمومی زبان و استعداد تحصیلی برای داوطلبان کنکور دکتری همه رشته ها
11.ارائه دوره های غیرحضوری موفق به صورت لوحهای فشرده تصویری و صوتی ویژه داوطلبان کنکور ارشد و دکتری
12.ارائه خدمات مشاوره، و پشتیبانی و برنامه ریزی رایگان برای داوطلبان کنکور ارشد و دکتری الهیات توسط متخصصین این رشته
13.برگزاری دوره های پیاپی تفسیر ترتیبی قرآن کریم توسط مدیر موسسه حافظون جناب آقای دکتر رسول محمدزاده
14. برگزاری دوره های عمومی علوم دینی مانند تفسیر، اخلاق اسلامی، عقاید، نهج البلاغه
15. برگزاری دوره های موفق کلاس های مکالمه عربی طبق ضوابط کانون ملی زبان
16. انتشار بیش از 30 عنوان جزوه و کتاب کمک آموزشی و منابع کنکور ارشد و دکتری الهیات
17.ویرایش هر ساله جزوات کمک آموزشی توسط متخصصان این رشته
18.فراهم آوری امکان تحقیق و پژوهش در حوزه های الهیات و تالیف جزوات تخصصی الهیات ویژه پذیرفته شدگان آزمون هااولین مرکز تخصصی ارائه دهنده خدمات غیرحضوری رشته الهیات

خدمات موسسه آموزشی حافظون

  1.        دوره های آمادگی کارشناسی حفاظ
  2.        دوره­های آمادگی کنکور کارشناسی ارشد الهیات
  3.        دوره های آمادگی کنکور دکتری الهیات
  4.        بسته های آموزشی کارشناسی ارشد
  5.        بسته های آموزشی کنکور دکتری
  6.        آزمون های آزمایشی
 
  •          دوره های تخصصی الهیات (ویژه فارغ التحصیلان)
  •          تکمیل آموخته های دانشگاهی
  •          فراگیری فنون پژوهش و تحقیق
  •           مرور متون دینی
 

با حافطون رتبه برتر باشید.
شماره های حافظون:
021-66418490
021-66418312
0919-8000970
021-33442005
تماس تلگرامی:
@Haafezoonadmin
کانال تلگرامی ما:
t.me/haafezoon14
صفحه اینستاگرام ما:
https://instagram.com/_u/haafezoon

منابع کامل کنکور ارشد فقه و مبانی حقوق

بسته آموزشی کنکور ارشد فقه و مبانی حقوق موسسه حافظون ، شامل دو گروه منابع عمومی و اختصاصی است .منابع درس عمومی عربی ( ادبیات عرب ) و منابع دروس تخصصی فقه و اصول فقه . این مجموعه 5 کتابی ، همه ی نیاز شما را برای کنکور کارشناسی ارشد برآورده نموده و شما را از خواندن منابع اصلی حجیم و ثقیل برای قبول در آزمون کنکور ارشد فقه و مبانی حقوق بی نیاز می نماید. البته لازم به ذکر است درس زبان انگلیسی که خود به دو بخش زبان عمومی و زبان تخصصی الهیات تقسیم می شود در این بسته نیست و شما می توانید برای تهیه بسته آموزشی همراه با کتاب زبان تخصصی ، اینجا را کلیک نمایید: منابع کامل کنکور کارشناسی ارشد فقه و مبانی حقوق با زبان تخصصی


کتاب های دروس تخصصی : فقه و اصول و تست های آنها

اصول فقه از جمله دانش های تحلیلی است و بسیاری از مباحث آن انتزاعی و ذهنی بوده و فهم دقیق آن مشکل می نماید. کتابی که منبع این درس در کنکور ارشد قرار گرفته کتاب اصول استنباط علامه حیدری است که در نهایت اختصار و ایجاز نگاشته شده است. بر این اساس کتاب اصول فقه حافظون در مقطع ارشد، برای تسهیل فهم مباحث اصول فقه با زبانی شیوا و روان به طرح مباحث به پرداخته و علاوه بر این با دسته بندی مباحث، و بیان نکاتی که اهمیت فراوانی دارند، فهم نظام مند و دقیقی را از کتاب مذکور به دست می دهد. بسیاری از مباحث در کتاب اصول استنباط به شکل متشتت و پراکنده آمده است و فهم آن را مشکل نموده است. در این کتاب تمام مباحث به طور منظم مطرح شده و این مشکل برطرف گردیده است. به طور کلی می توان ادعا نمود ویژگی اساسی این کتاب بیان مطالب با زبانی ساده و روان است به شکلی که مانند آن را در میان کتب و جزواتی که در اصول فقه تدوین شده است، نمی توان یافت. علاوه بر این تمامی نکاتی که ممکن است در تست ها آورده شود، در این جزوه بیان شده و هیچ نکته ای از قلم نیافتاده است. این اثر گرانبها تألیف آقای دکتر احسان آهنگری ، عضو هیأت علمی دانشگاه امام صادق ع می باشد.             

2. کتاب درسنامه خلاصه فقه کنکور کارشناسی ارشد

در کتاب فقه حافظون مباحث فقه از بحث جهاد شروع می شود و به حدود و دیات ختم می گردد. لازم به ذکر است که بحث های عبادات به دلیل عدم وجود هیچ تست و سوالی در کنکور در این کتاب نیز آورده نشده اند. این کتاب بر اساس کتاب تحریر الروضه که شامل تمامی مباحث لمعه شهید اول و خلاصه ای از مباحث شرح لمعه شهید ثانی است تنظیم گردیده است. دسته بندی نظام مند مطالب و بازگردانی محتوای منبع اصلی با بیانی شیوا باعث شده است که محتوای کتاب ماندگاری بیشتری در ذهن داوطلب داشته باشد. ضمناً آوردن تمامی نکات و فروعی که ممکن است از آن تستی مطرح گردد در این کتاب ، ویژگی است که این کتاب را از اقران آن متمایز می سازد.  (این کتاب به دلیل طی کردن مراحل نهایی ویراست جدید ، فعلاً در بسته موجود نیست و به همین دلیل هزینه ی آن از بسته کسر گردیده است.)

3. کتاب تست اصول فقه کنکور کارشناسی ارشد

این مجموعه مشتمل بر تست های ده سال اخیر درس فقه آزمون های کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری و آزاد رشته فقه و مبانی حقوق و تست های آزمون های کارشناسی ارشد رشته حقوق است ، که به هدف شرکت و موفقیت در آزمون های فوق طراحی شده است . در این اثر مجموعه تست های مذکور نخست بر اساس موضوعات کتاب "اصول الاستنباط" و دوم بر اساس سال برگزاری آزمون تنظیم گشته و در آغاز تست های آزمون سال گذشته و سپس سال های قبل از آن آمده است. این طبقه بندی موضوعی به شما کمک می کند که بتوانید پس از مطالعه متن کتاب درسنامه ، تست های مربوط به هر فصل را بزنید و یادگیری خود را محک بزنید.
لازم به تأکید است که پاسخ هر تست ، تشریحی و به صورت کامل و با بیانی روان تشریح شده است و خیال شما را برای داشتن یک پاسخ نامه مطمئن از همه کنکورهای سراسری راحت می کند. این کتاب نیز مانند سایر منابع حافظون ، همیشه به روز رسانی شده و آخرین تست ها و آزمونهای سالهای قبل به آن اضافه گردیده است.

4. کتاب تست  فقه کنکور کارشناسی ارشد

این مجموعه مشتمل بر تست های ده ساله اخیر درس فقه در آزمون های فوق الذکر می باشد. در این اثر مجموعه تست های مذکور نخست بر اساس موضوعات کتاب "شرح لمعه" و دوم براساس سال برگزاری آرمون تنظیم گشته و در آغاز تست های آزمون سال گذشته و سپس سال های قبل از آن آمده است. در این کتاب نیز تمام شرایط کتاب تست اصول فقه رعایت گردیده و پاسخنامه کاملاً تشریحی و روان ، طبقه بندی موضوعی مناسب از مهمترین شاخصه ها و ممیزه های این کتاب با سایر منابع مشابه است. ضمناً این کتاب نیز مثل همه ی کتاب های حافظون یک کتاب زنده بوده و همه ساله به روز رسانی شده و تست های هر سال نیز به کتاب اضافه می گردند.
نکته پایانی اینکه اگرچه بخش عبادات کتاب لمعه در سال های اخیر مورد توجه طراحان سوال نبوده است اما برای اطمینان بیشتر تست های عبادات نیز در چاپ اخیر افزوده شد تا مجموعه کاملی در اختیار داوطلبان قرار گرفته باشد.

کتاب های دروس عمومی : مجموعه ی عربی و زبان انگلیسی

در کنکور الهیات همه گرایشها ، دو درس عربی و زبان مشترک بوده و به همین دلیل به آنها دروس عمومی گفته می شود. درباره درس زبان که شامل 30 تست می باشد ، لازم است بدانیم 15 تای اول آن زبان عمومی بوده و 15 تای دوم زبان تخصصی الهیات می باشد. پیشنهاد مشاوره ای ما آن است که اولویت اول شما در مطالعه ، درس های تخصصی و عربی باشد ، اگر امکان و فرصت خوبی دارید و البته مایه ی اولیه ی زبان تان هم نسبتاً در وضعیت مناسبی است ، زبان تخصصی الهیات را بخوانید و در نهایت اگر خیلی خیلی وقت دارید و برای رتبه تک رقمی می خوانید ، به سراغ زبان عمومی بروید. چرا که دایره لغات و گرامر زبان عمومی بسیار بیشتر از محدوده ی زبان تخصصی الهیات است. به هر حال در صورتی که علاقه مند به خواندن زبان تخصصی الهیات هستید ، می توانید نام کتاب را کلیک کرده و توضیحات بیشتر آن را بخوانید و در صورت  تمایل آن را تهیه کنید.
در اینجا به سراغ معرفی کتاب های سه گانه ی حافظون برای درس زبان عربی کنکور ارشد فقه و مبانی حقوق (و سایر گرایشهای الهیات ) می رویم:

 

5. کتاب درسنامه صرف و نحو کنکور کارشناسی ارشد الهیات

منبع اصلی این جزوه کتاب مبادی العربیه جلد 4  است، مولف کتاب های درسنامه و تست نامه صرف و نحو عربی ، استاد گرانقدر دکتر امیر ذوقی ، هیات علمی دانشگاه امام صادق ع می باشند.

بر اساس تجربیاتی که در درس عربی در کنکور کارشناسی ارشد داشته ایم، دریافتیم که مطالعه کتاب مبادی العربیه (خصوصاً جلد 4) برای کنکور کارشناسی ارشد و دکتری، به دلیل تجمیع فهرست گونه انواع و اقسام قواعد ریز و درشت به صورت نکته نکته، موجب انبار شدن انبوهی از قواعد صرف و نحو در ذهن دانشجو می شود بی آنکه بتواند از آن ها در جای مورد نیاز استفاده نماید. لذا معمولاً دانشجویانی که برای درس عربی به مطالعه و حفظ این کتاب بسنده می کنند، در آزمون نه تنها موفقیت چندانی ندارند، بلکه به دلیل در هم آمیختگی ذهنی، تستها را نادرست پاسخ داده و نهایتاً درصد منفی کسب می کنند.

اما کتاب درسنامه صرف و نحو حافظون ویژگی های زیر را دارد :

1- کتاب کاملاً ناظر به کنکورهای کارشناسی ارشد و دکتری نگاشته شده است. بنابراین نکات و موضوعاتی که مورد توجه طراحان کنکور بوده است ، در این کتاب نیز مورد توجه بیشتری قرار گرفته است.
2- مولف محترم از غنی سازی کتاب با سایر منابع جانبی صرف و نحو فروگزار نکرده است.
3- به دلیل ویژگی های علمی مولف محترم و تجربه بیش از یک دهه مدیریت گروه ادبیات عرب دانشگاه امام صادق ع ، متن کتاب در عین ادبیات روان ، کاملاً علمی و در حد منبع دانشگاهی تالیف گردیده است.
4- نظام منسجم و طبقه بندی شایسته ای که صورت گرفته ، ذهن را از پراکندگی و تشتت نجات داده و چارچوبی مرتب از قواعد و نکات در ذهن خواننده شکل می دهد.
5- کتاب ، بر خلاف متن مبادی العربیه ، به صورت استدلالی نگاشته شده است و به شما کمک می کند که با دانستن دلایل یک نکته یا قاعده ، مطلب را برای همیشه به خاطر بسپارید.
6- شکل ها و جداول و نمودارها ، نظم ذهنی خیلی بهتری به خواننده خواهد داد.
7- مولف محترم جهت خلوت تر شدن ذهن خواننده ، نکات قابل ادغام با یکدیگر را با هم یکی کرده است.
8- نه تنها هیچ نکته ی قابل اعتنایی از مبادی العربیه 4 حذف نگردیده است ، بلکه در موارد لزوم ، نکته را تفصیل یا تبیین بیشتری نموده است.
9- مانتد سایر کتب علمی از منابع متعددی در تالیف کتاب بهره گرفته شده است.
10- نکات غیرکاربردی ، شواذ و حواشی غیر مفید از کتاب حذف گردیده اند.
این ها مواردی از ویژگی های این کتاب ارزشمند می باشد. به همین دلیل است که با وجود آنکه هدف اصلی این کتاب ، تدریس کنکوری مبادی العربیه 4 است ، اساتید بعضی از دانشگاه های کشور در رشته ادبیات عرب و الهیات ، از این کنتاب به عنوان منبع درسی استفاده می نمایند.
 

6. کتاب تست نامه صرف و نحو کنکور کارشناسی ارشد الهیات

این کتاب شامل کلیه تست های 25 سال گذشته کنکور های ارشد و دکتری کلیه گرایشهای الهیات (سراسری و آزاد) می باشد. مهمترین شاخصه ی این کتاب و سایر کتب تست حافظون ، طبقه بندی موضوعی کتاب می باشد. این ویژگی به شما کمک می کند که وقتی هر موضوع را مطالعه می کنید ، همان موقع تست های آن را بزنید و از کماکیف سوالات و ذائقه ی طراحان کنکور و همچنین میزان یادگیری خود آگاه شوید.
ویژگی دیگر این کتاب ، دارا بودن یک پاسخ نامه ی کاملاً تشریحی با جواب های قانع کننده و گویا، همراه با راجاع به درسنامه ی خود می باشد.
ویژگی دیگر این تست نامه نیز به روز رسانی همه ساله با آزمون های ارشد و دکتری همان سال است که موجب گردیده کتاب های حافظون همیشه زنده و به روز باقی بمانند.
این پاسخنامه را هیات عربی حافظون که شامل اساتید این درس در موسسه حافظون می باشند تالیف نموده اند.

 
موسسه حافظون دو کتاب برای درس فن ترجمه دارد. کتاب اول تالیف دکتر حسین فرجی و همکاران بوده که شامل نکات ، تست های تالیفی ، تست های کنکور ، متن هایی برای تمرین ترجمه می باشد. حجم بالای کتاب و فراگیری بیش از حد کنکور موجب گردید که این کتاب از بسته خارج گردد و کتاب دیگری تالیف و جایگزین آن شود.
کتاب دوم ، درسنامه و تست نامه ی فن ترجمه ی عربی به تالیف دکتر سمیرا قنبری ، برگزیده جشنواره ی بانوان قرآن پژوه می باشد که به شکلی بسیار بسیار منسجم در قالب تست های کنکور ، کلیه نکات مهم کنکورهای سالهای قبل را بیان و کلیه ی تست ها را نیز پاسخ داده است. شکل جالب و بدیع این کتاب ، هر خواننده ای را به سمت یادگیری فن ترجمه سوق خواهد داد.
شیوه ی کتاب به این صورت است که تست های کنکور را با توجه به سال ، از قدیم به جدید قرار داده و هر تست را که پاسخ می دهد ، نکته ی ترجمه ای آن را در قالب یک نکته-قاعده ی مبسوط ، بیان می کند و از آن پس در تست های بعدی ، در صورت تکرار آن نکته ، صرفاً به آن ارجاع داده می شود.
فایده ی این شیوه آن است که یادگیری نکات ترجمه ای در قالب تست ها صورت می گیرد و طبیعتاً نکاتی که هیچگاه در کنکور مورد سوال نبوده اند یا کمتر مورد سوال بوده اند ، از این درسنامه-تست نامه حذف گردیده است. و خواننده به راحتی می تواند در کمترین زمان ممکن ، مهمترین نکات فن ترجمه ای را یاد بگیرد.
در بسته های اخیر موسسه حافظون ، این کتاب جایگزین کتاب قبلی گردیده است.
 
هزینه ارسال بر عهده داوطلب می باشد
برای اضافه کردن هزینه پست روی لینک زیر کلیک کنید.

هزینه پست تک محصول

هزینه پست 2 تا 4 محصول


هزینه پست 5 محصول به بالا
 

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد